Mesaje emoţionante ale elevilor de la CNIS de Ziua Naţională a României

Ziua Naţională a României a fost marcată la Biblioteca Judeţeană printr-un eveniment intitulat sugestiv "România, te iubesc!" vineri, 28 noiembrie 2014. Astfel pentru a sublinia sentimentul de apartenenţă la Ţară şi Naţiune şi dorind să îşi exprime nobilele gânduri în această zi deosebită, 9 elevi ai colegiului nostru au redactat texte încărcate de o profundă sensibilitate şi au realizat lucrări plastice răspunzând mesajului "România, te iubesc!". Elevii Ioana Ardelean şi Alex Dan Florian din clasa a VI-a, Ioana Porumbăcean, Anda Porumbăcean, Izabell Hiripi, Daria Tocaci şi Alexandra Todika din clasa a VII-a, respectiv Andreea Coţan şi Andreea Maroşan din clasa a VIII-a sub îndrumarea doamnelor profesoare Adela Filip şi Alina Dragoş şi-au prezentat emoţionantele mesaje motivaţionale, iar panoul realizat de elevii colegiului nostru a fost apreciat de toţi invitaţii.

 

prof. Adela Filip